بیش از ۱۰۳ هزار بی سواد بالای ۶ سال در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد | فصلی نو
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
بیش از ۱۰۳ هزار بی سواد بالای ۶ سال در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

فصلی نو،

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق سرشماری سال ۹۰ از مجموع جمعیت ۵۸۱ هزار و ۱۵۵ نفر بالای ۶ سال استان ۴۷۶ هزار و۲۵ نفر باسواد و ۱۰۳ هزار و ۳۳۸ نفر بی‌سواد بودند.

به گزارش فصلی نو ، هادی زارع‌پور ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با تبریک هفته نهضت سواد آموزی اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی شاهد رشد شتابنده سوادآموزی در این استان بوده‌ایم به گونه‌ای سواد آموزی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در سال ۵۵، ۲۸٫ ۸۶ درصد بوده که در سال ۹۰ به بیش از ۹۲ درصد رسید.

وی با اشاره به اینکه در سال ۵۵ ، ۴۱٫ ۴۷ درصد سوادآموزان گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال مرد و ۱۵٫ ۷۳ درصد نیز زنان بودند عنوان کرد: در سال ۵۵ ، درصد باسواد شهری بالا‌تر از ۶ سال ۷۷ درصد و روستایی ۲۵ درصد بود.

زارع‌پور ابراز کرد: درصد باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۰ به ۹۲ درصد رسید که میزان باسوادی مردان ۹۴٫ ۵۴ و زنان ۸۶٫ ۴۰ درصد و باسواد شهری ۸۷٫ ۷۴ درصد و روستایی ۷۴٫ ۲۳ درصد است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: طبق سرشماری سال ۹۰ از مجموع جمعیت ۵۸۱ هزار و ۱۵۵ نفر بالای ۶ سال استان ۴۷۶ هزار و ۲۵ نفر باسواد و ۱۰۳ هزار و ۳۳۸ نفر بی‌سواد بودند.

زارع‌پور ابراز کرد: همچنین در سرشماری سال ۹۰ از جمعیت ۵۴۰ هزار و ۳۶۵ نفر ۱۰ تا ۴۹ سال این استان ۴۰۷ هزار و ۲۰۹ نفر باسوداد بودند که درصد باسوادی در این گروه سنی ۹۰٫ ۴۲ درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه هر ساله سازمان نهضت سواد آموزی یک حجمی از بی‌سوادان را در سه دوره سواد آموزی، انتقال و تحکیم آموزش می‌دهد تصریح کرد: حجم ابلاغی به استان در دوره سواد آموزی، انتقال و تحکیم به ترتیب ۳۳۰۰، یک هزار و ۱۳۰۰ نفر بوده استکه تا ۲۷ آذرماه امسال ۲ هزار و ۳۲۷ نفر را تحت پوشش قرار دادیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true