تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 54964
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۹۷ - ۱۰:۲۱

فصلی نو ، نشست تعاملی شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان با صنف عمده فروشان شهر یاسوج به منظور بحث و بررسی و تبادل نظر پیرامون مشکلات پیش روی این صنف در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید. به گزارش فصلی نو استان کهگیلویه […]

برگزاری نشست تعاملی شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان با صنف عمده فروشان شهر یاسوج

فصلی نو ، نشست تعاملی شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان با صنف عمده فروشان شهر یاسوج به منظور بحث و بررسی و تبادل نظر پیرامون مشکلات پیش روی این صنف در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید.

به گزارش فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در این نشست گفت: پیرو بخشنامه وزیر امور اقتصادی و دارایی به استانها در خصوص تشکیل این جلسات، با برنامه ریزیهای صورت گرفته هر هفته میزبان یکی از اصناف هستیم و اهم مسائل و مشکلات صنوف جمع بندی و برای دفتر وزیر اقتصاد ارسال میگردد.

غضنفر آرام بیان داشت: اصناف و بازاریان  نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در اقتصاد کشور دارند و از حلقه های مهم اقتصاد کشور در ایجاد اشتغال ، بهبود فضای کسب و کار و وصول درآمد های دولت هستند و باید شرایط کار و فعالیت اصناف به بهترین شکل ممکن فراهم گردد تا هم شاهد رونق اقتصادی در قسمت های تولید،اشتغال وبازار باشیم و هم با افزایش درآمد اصناف، درآمد های مصوب دولت در بخش مالیاتی راحت تر وصول گردد .

وی افزود: اصناف و بازاریان همکاری و تعامل بسیار خوبی با دستگاههای متولی وصول مالیاتها دارند و به همین جهت ایجاد عدالت اقتصادی و احقاق حقوق آنها از اصول مهم فعالیت دستگاههای اجرایی از جمله دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان است.

آرام بیان داشت : برنامه و هدف اصلی از برگزاری این نشست ها، تعامل بیشتر، همکاری و هم فکری در جهت کاهش مشکلات اصناف و بازاریان در حوزه دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی از جمله امور مالیاتی ، بانک ها، بیمه ها ، گمرک، و اموال تملیکی است و قطعا درک مشترک شرایط توسط دو طرف، زمینه ی همکاری بیشتر ، تحقق سیاست های دولت در حوزه ی اقتصاد و بهبود شرایط اقتصادی را فراهم خواهد کرد.

مدیرکل امور مالیاتی و دبیر شورا نیز در این نشست گفت: اقتصاد کشور در شرایط حساسی قرار دارد و نیازمند همکاری و حمایت نخبگان ، دانشگاهیان، اقتصاددانان و به ویژه مردم است تا بتوانیم از این شرایط سخت با سربلندی عبور کنیم .

محمد علی غفاری افزود : قطع وابستگی به نفت و درآمد های زیر زمینی و تکیه به درآمدهای مالیاتی ، راه دستیابی به توسعه ی پایدار و بهبود شرایط اقتصادی کشور را فراهم خواهد کرد.

وی بیان داشت: در اداره کل امور مالیاتی استان ضمن تکریم مودیان و حفظ شان و جایگاه آنان تلاش داریم تا درآمد های مصوب مالیاتی در اسرع وقت وصول گردد تا استان از عواید وصول درآمد ها منتفع گردد.

غفاری افزود: ۶درصد وصول درآمدهای مالیاتی از محل مالیات مشاغل است و درسال گذشته در راستای تکریم مودیان ۶۱۳۰ نفرمشمول بخشودگی جرائم مالیاتی شدند و از هیچ تلاشی در راستای حل مشکلات بازاریان و اصناف کوتاهی نخواهیم کرد.

علی محسنیان رئیس صنف عمده فروشان شهر یاسوج نیز در این نشست پخش های غیر مجاز کالا به صورت سیار در سطح شهر ، نرخ بالای بیمه ی کارگران شاغل در واحد های صنفی ، عدم ثبت نام فروشندگان در سامانه ستاد، رشد بی رویه ی فروشگاههایی مانند کورش، خانه و کاشانه که مالیات آنها در مرکز اخذ میگردد و نیز نقدینگی آنها در استان متمرکز نیست و مشکلات مالیات بر ارزش افزو ده ی واحد های صنفی را از مهم ترین مسائل و مشکلات پیش روی اصناف استان برشمرد و خواستار توجه جدی دستگاههای متولی به حل این مشکلات شد.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس