تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 52586
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۹۷ - ۲۰:۴۱

فصلی نو ،افزایش مصرف گاز مایع در کهگیلویه و بویراحمد و توزیع خارج از شبکه آن به یک معضل تبدیل تبدیل شده و در صورت عدم چاره‌اندیشی مسئولان و متولیان امر بحرانی ایجاد می‌شود که به به طور حتم برخی خانواده‌ها را داغدار می‌کند. به گزارش فصلی نو ،بسیاری از روستاهای کهگیلویه وبویراحمد از نعمت […]

بازی با جان‌ انسان‌ها در کهگیلویه و بویراحمد با توزیع خارج از شبکه گاز مایع

فصلی نو ،افزایش مصرف گاز مایع در کهگیلویه و بویراحمد و توزیع خارج از شبکه آن به یک معضل تبدیل تبدیل شده و در صورت عدم چاره‌اندیشی مسئولان و متولیان امر بحرانی ایجاد می‌شود که به به طور حتم برخی خانواده‌ها را داغدار می‌کند.

به گزارش فصلی نو ،بسیاری از روستاهای کهگیلویه وبویراحمد از نعمت گاز برخوردار بوده و این تعداد به صورت فصلی نیز افزایش می‌یابد ولی با این شرایط مصرف گاز مایع در حال افزایش بوده که این مسئله بیانگر لنگیدن کار از جایی بوده که علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.

در اینکه بسیاری از روستاهای بزرگ استان به میمنت نظام مقدس جمهوری اسلامی از شبکه گاز بهره‌مند بوده شکی نیست و منطقی نیز این بوده که پروانه‌های کسب توزیع کپسول و گاز مایع باید لغو شود زیرا در غیر اینصورت هیچ تضمینی وجود ندارد که صاحب پروانه کسب با مراجعه به تاسیسات گاز مایع مکانی برای پر کردن کپسول‌های ال.پی.جی خودروها راه اندازی نکند.

در این شرایط که بسیاری از مناطق دارای شبگه گازرسانی بوده انتظار می‌رود سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و اصناف تدبیری اندیشیده تا پروانه‌های که در گذشته صادر شده و دیگری نیازی به خدمات دهی در این سطح نیست لغو شوند.

البته در اقدامی ماندگار سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ۴ سال پیش طی مکاتبه‌ای با اصناف از آنان خواست با توجه به شرایط موجود از هرگونه صدور پروانه کسب توزیع کپسول گاز مایع خوداری کنند که این خواسته بحق صنعت، معدن و تجارت اجرایی شد ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد در اواخر سال گذشته اصناف بدون گرفتن استعلام از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و گرفتن اظهار نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به صدور پروانه کسب در مناطق دارای شبکه گاز اقدام کرده در حالی هم اکنون در سطح ارائه خدمت به ال.پی.جی خودورها مشغول فعالیت هستند.

این جای سوال بوده که در صورت انفجار یک کپسول گاز در یکی از این کارگاه‌های غیر استاندارد و غیر قانونی چه کسی باید پاسخگو باشد آیا نباید مسئولان و متولیان امر قبل از وقوع هر حادثه‌ای چاره‌ای بیندیشند.

افزایش ۳ درصدی سوخت گاز مایع در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با نگاه منطقی با وجود گازرسانی به روستاها باید شاهد کاهش ملموس سوخت گاز مایع باشیم، گفت: در ۱۱ ماهه اول سال ۹۶ در این استان یک هزار و ۴۸۴ تن سوخت گاز مایع(ال.پی.جی) مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ ۳ درصد افزایش دارد.

لطف الله مسعودی دلیل افزایش سوخت گاز مایع در استان را خودروهای دارای ال.پی.جی دانست و افزود: بیش از ۵۰ عامل توزیع گاز مایع که خارج از شبکه توزیع دارند شناسایی که بیشرین آنان در یاسوج فعالیت داشتند و در این زمینه برای برخورد مکاتباتی با مسئولان و متولیان امر انجام شد.

وی با بیان اینکه توزیع گاز مایع در سطح شهر بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است، ادامه داد: ۳ تاسیسات گاز مایع در شهرهای یاسوج، پاتاوه و چرام فعالیت دارند.

انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر قبل وقوع هرگونه حادثه ناگوار تدبیری بیندیشند زیرا بعد از هر اتفاق دیگر پشیمانی سودی ندارد و باید عده‌ای تا آخرین روز عمر خود بسوزند و بسازند.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
  1. پارسا گفت:

    واقعا نمیدونم شما مطلب ندارید بزنید یا واقعا از وضعیت جامعه بی خبرید..عزیز من کسی که هنوز پیکان سوار میشه یه کسی که مجبور هست ۳۰کیلو گاز مایع را در خودری مدل پایین و بی کیفیت همراه زن و بچه اش حمل کند.از نداری و بیچارگیه.یه نوع خودکشی ابرومند را انتخاب کرده اند..جریان مو و پیچش مو شده..شما از کیفیت و قیمت خودروها و هزار یک مشکل اولویت دار را نمیبینید .گیر دادید به یه کپسول گازی که خدا اسباب نون خوردن چندتا فقیر قرارش داده

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس