تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 47598
تعداد نظرات: ۵ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۹۶ - ۲۱:۳۹

فصلی نو،جمعی از پرسنل فضای سبز شهرداری یاسوج ظهر امروز با تجمع جلوی ساختمان شورای شهر یاسوج نسبت به عدم پرداخت حقوق و مزایای خود اعتراض کردند. به گزارش فصلی نو،کارگران معترض در جمع خبرنگاران اعلام نمودند که از تیرماه سال جاری هیچگونه حقوق و مزایا دریافت نکرده اند و به همین در وضعیت بد […]

اعتراض کارگران فضای سبز یاسوج-شهردار :شرکت باید پی گیر مطالبات باشد نه شما که کارتان را رها کرده اید

فصلی نو،جمعی از پرسنل فضای سبز شهرداری یاسوج ظهر امروز با تجمع جلوی ساختمان شورای شهر یاسوج نسبت به عدم پرداخت حقوق و مزایای خود اعتراض کردند.

به گزارش فصلی نو،کارگران معترض در جمع خبرنگاران اعلام نمودند که از تیرماه سال جاری هیچگونه حقوق و مزایا دریافت نکرده اند و به همین در وضعیت بد اقتصادی به سر می برند.

در همین حال جلسه شورای شهر یاسوج با حضور دو تن از نمایندگان کارگران فضای سبز یاسوج،شهردار و مدیر عامل فضای سبز به همراه اعضای شورای شهر یاسوج جلسه اضطراری برگزار کردند که در این بین علی اکبری تبار در جلسه حضور پیدا نکرد.

بر اساس این گزارش نماینده کارگران در جلسه به ایراد سخنرانی پرداخت وی گفت:

از تیرماه تاکنون حقوقی دریافت نکرذه ایم. تنها خواهشی که از اعضای شورا و شهردار  داریم این است که شرایط ما را درک کرده و عکس العمل های کارگران را مدنظر قرار داشته باشند.
نه شب عید ذاریم، نه یلدا داریم، نه تعیطیلات داریم و نه در حال حاضر در خانه هیچ کارگری وسیله رفاهی و حتی مایحتاج زندگی فراهم است.
اضافه کاری ما کجا خرج می شود، حق زن و بچه ما در کجا هزینه می شود؟
در شهرداری یاسوج به جای پیشرفت هر روز پسرفت می کنیم!
شهرداری در پرداخت صورت وضعیت ها تاخیر دارد لذا پیمانکار نمی تواند حقوق و مزایای ما را پرداخت کند.
همه این کارگران که امروز جلوی شورا تجمع کرده اند ماههاست حقوق نگرفته اند! خودتان را جای ما بگزارید، اگر دوماه و نه بیشتر، حقوق نگیرید چطور زندگی می کنید؟ آنهم در شرایطی که نه پس اندازی داریم و نه شغل دومی!

فرشاد صادقی مدیر عامل فضای سبز در این جلسه گفت:

بدهکاری پیمانکاران سال های پیش ۹۰ و ۹۱ کامل بسته شد و تاحدودی تا سال ۹۴ هم تعیین تکلیف شده اند.
در بحث پرداخت حقوق به کارگران نیز برج ۶ آخرین باری بود که پرداختی داشتیم.
کارگرانی که امروز تجمع کردند بخشی از مطالباتشان از پیمانکاران سالهای پیش را دریافت کرده اند اما سال جدید در چندماه گذشته با مشکلاتی جهت پرداخت مواجه شدیم که امید است با پرداخت مطالبات پیمانکاران هر چه زودتر اقدام به پرداخت مابقی کارگران کنیم.
از اول برج ۱۱ حقوق کارگران از طریق خود شهردری پرداخت می شود تا بخش زیادی از مشکلات کارگران با پیمانکاران مرتفع شود.
سازمان تاکنون مستقل از شهرداری بود و محاکم نمی توانستند در پی درخواست کارگران اقدام به توقیف حساب شهرداری کنند اما از این به بعد سازمان زیرنظر شهردری خواهد بود اما همچنان استقلال مالی خود را خواهد داشت.

نستهن مقدم شهردار یاسوج گفت:

بخاطر مطالبات کارگران فضای سبز با حضور یکی از اعضای شورای شهرتعیین  وضعیت شده است و با توجه به در پیش  بودن سال نو و اینکه نمی توان انتظار داشت کارگران ما شرمنده خانواده خود باشند، هرچه سریعتر مشکلات آنها رفع شود.

 

نماینده کارگران بیان کرد:

شهرداری گفته است تا نیروهای مازاد اخراج نشوند به فضای سبز حقوقی پرداخت نمی شود!
تا کی باید منتظر این اقدام باشیم؟

احمدی کیش عضو شورای شهر یاسوج گفت:

اگرچه وظیفه همه ماست به زندگی کارگرانی که عمر خود را در شهرداری صرف خدمت کرده اند رسیذگی کنیم اما این مورد را نیز باید مدنظر داشته باشیم و به این سوال پاسخ دهیم که آیا به همان اندازه هم اموال عمومی را مدنظر داریم؟ در زمان تحویل اموال به پیمانکاران و کارگران، رسیدگی و نظارت کافی را داریم؟
بدهی های کارگران باید طی سالیان مختلف دسته بندی شوند تا برای تعیین تکلیف آنها بتوانیم اصولی تر تصمیم بگیریم.

نماینده کارگران عنوان کرد:

در ازای خدمات بی منتی که کارگران داشند هیچ گونه تقدیری نشد هیچ، مطالبات ما هم پرداخت نمی شود.

نستهن مقدم شهردار یاسوج در جواب نماینده کارگران گفت:

اتفاقا کوچکترین حرکتی که شرکت های تاسیساتی و سایر بخش ها در شهر انجام می دهند رصد می شود و با مافوق شما که نیروی مستقیم است در ارتباط هستیم و تقدیر می شود لذا ارتباط با شما نیز از طریق همین افراد مافوق خواهد بود و این چنین نیست که قدردان زحمات شما نباشم با از این اقدامات بی اطلاع باشیم.
درصددیم کاری کنیم که پیمانکاران و شرکت ها بپذیرند که طرف مستقیم آنها اداره کار است و نمی توانند به راحتی از زیر با مطالبات کارگران عبور کنند. شرکت ها خود باید پیگیر مطالبات باشند نه کارگران، اینکه شما امروز کار خود را رها کردید و دنبال این مطالبات هستید چندان زیبنده نیست و باید اقدامی کرد تا خود پیمانکاران برای گرفتن مطالبات خود اقدام کنند نه اینکه کارگر مجبوئر شود کار خود را رها کند و پیگیر این امور باشد.

سید هدایت اکبری رئیس شورای شهر یاسوج گفت:

در رابطه با ضعیف بودن فضاهای سبز، باید گفت متاسفانه استفاده نادرست مردم و میهمانان از فضاهای سبز باعث از بین رفتن بخش زیادی از این فضا شده و در برخی نقاط با کچلی پارک ها و فضاهای سبز مواجه هستیم. این تقاضا را داریم که مردم نیز در حفظ این فضاها تلاش بیشتری داشته باشند.

شهردار یاسوج اظهار کرد:

از این به بعد پرداختی ها را منوط به رضایت کارگران انجام خواهیم داد تا از این اقدام که گاهی پیمانکاران مطالبات خود را دریافت می کنند ولی به کارگران پرداختی صورت نمی گیرد، پیشگیری شود.

فرشاد نگین تاجی عضو شورای شهر یاسوج گفت:

در این سازمان به این گستردگی تخصصی کار صورت نمی گیرد و از این مجموعه به این بزرگی حتی یک طراح به چشم نمی آید. سازمان زیبا و منظر نیاز به توجه بیشتری دارد و امید است با توجه به نزدیک بودن به ایام نوروز، توجه ویژه ای شود.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. بویراحمدی گفت:

  اخراج کنید تا برن و دیوار برن بالا بسم الله گناه داره از نیروهای ستاد کم شود

 2. احسان گفت:

  باید تاسف خورد به حال شهرداری و شورای شهر چرا جلوی نماینده کارگران چای نگذاشته اند ولی بقیه در حال خوردن هستن.انشاالله که خیر نبینن مسئولانی که فقط به فکر جیب خودشون و اقوامشون هستن.البته چوب خدا صدا نداره به همین زودی خیلی ها روشون سیاه خواهد شد

 3. ورزشی گفت:

  متاسفانه شهردار ضعیفی داریم

 4. مراد گفت:

  اقای شهردار شما با ما بول نداریم نمیتونید جوابكوی طلبكاران متعدد از جمله بیمانكاران خود باشید بهتر است عقلانی تر فكر كنید واز لفظ نداریم من بعد استفاده ننمایید

 5. دلسوخته گفت:

  واقعا شرم آوراست.این جلسات توخالی،تفریحی وبرای بعضی درآمدزاست.جلسه بیشتر پول بیشتر.همش دروغه.اگه دراین شهرکسی کارگررو درک کرد به گینس اطلاع دهید

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس