تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 54813
تعداد نظرات: ۹ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۹۷ - ۲۲:۵۴

ضعف قانون تا جایی بوده که مدیران “انتخاباتی-طایفه‌ای” در کهگیلویه و بویراحمد توپ را به زمین قانون می‌انداختند و اینکه نیروهای شرکتی ربطی به اداره ندارد و بخشی از فعالیت‌های اداری به یک شرکت پیمانکاری واگذار شده و خود شرکت مختار بوده نسبت به تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود اقدام کند.

استراتژی، حذف اورنگ ایلامی بعد از قربانی شدن “استوار”

فصلی نو -مهردنا نوشت: آزمون استخدام ۱۸۲ نیروی نیروی شرکتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با وجود تمام کارشکنی‌ها برگزار شد تا آغازی بر ادامه راه ضابطه مندی به جای رابطه باشیم.

یکی از مهمترین مشکلات کهگیلویه و بویراحمد در چند سال اخیر استخدام‌های فله‌ای و بدون ضابطه بوده تا جایی که با تمام هیاهوهای رسانه‌ای و دغدغه‌مندی افکار عمومی احساس می‌شود اراده‌ای برای برخورد با مدیران متخلف وجود ندارد.

ضعف قانون تا جایی بوده که مدیران “انتخاباتی-طایفه‌ای” در کهگیلویه و بویراحمد توپ را به زمین قانون می‌انداختند و اینکه نیروهای شرکتی ربطی به اداره ندارد و بخشی از فعالیت‌های اداری به یک شرکت پیمانکاری واگذار شده و خود شرکت مختار بوده نسبت به تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود اقدام کند.

این تنها در حد حرف بود زیرا از صفر تا ۱۰۰ شرکت پیمانکاری را باید شخص آقای مدیر و دوستان اطرافش در داخل مجموعه و حتی بیرون از مجموعه یعنی از گروه‌ها و جریان‌های سیاسی تعیین تکلیف می‌کردند، اگر غیر این بوده چگونه تمامی نیروهای شرکتی از هم طایفه‌ای‌ها و یا از یاران انتخاباتی آقای مدیر بوده است.

روزهای اول شخص مدیر در پاسخ به دستگاه‌ها و سازمان‌های نظارتی می‌گفتند نیروهای شرکتی ربطی به اداره ندارد و البته طبق قانون خلافی متوجه مدیر نمی‌شد زیرا تخلفش را در لوای قانون انجام داده بود و تا آب از آسیاب می‌افتد مکاتبه‌ها برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی آغاز می‌شد که آقای فلانی در فلان جایگاه اداری مشغول فعالیت به صورت نیروی شرکتی بوده و اجازه تبدیل وضعیت وی از شرکتی به قراردادی را می‌خواهیم.

دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از بزرگترین دستگاه‌های اداری و اجرایی استان با ۷ هزار نیرو اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و طرح از ابتدای بنای نیروهای شرکتی نیز از روند رابطه بازی در بکارگیری مستثنی نبود تا جایی که حتی نیروهای دست آخر در این دانشگاه افرادی را در بدنه این مجموعه به عنوان نیروی شرکتی جذب کردند.

قطار علوم پزشکی با سرعت و بدون هیچ مشکل فنی در حال حرکت بود بیمارستان‌های بزرگ از جمله یاسوج و گچساران در آستانه افتتاح و بهره‌برداری و خیلی‌‍‌ها دلخوش به خواب معرفی و دخالت در بکارگیری‌ ” نیروهای شرکتی”، خوابی که با پیشنهاد برگزاری آزمون نیروهای شرکتی توسط رحیم استوار به اورنگ ایلامی هرگز تعبیر نشد.

اما کارشکنی‌ها در بالاترین سطحش آغاز شد تا جایی که بعد از مایوس شدن برای انصراف تیم مدیریتی دانشگاه در زمینه برگزاری آزمون، برنامه ریزی تمام عیاری برای برهم زدن آزمون در روز ۲۷ بهمن ماه ۹۶ را طراحی کردند که به محض اولین سر و صدا دست نوشته‌های در اعتراض به مدیران دانشگاه بلند شد که همین جای سوال بود “اگر این موضوع از پیش طراحی شده نیست پس این پلاکارد نوشته‌ها در اعتراض به مدیران دانشگاه علوم پزشکی از کجا امده است.”

در هر صورت آزمون ۲۷ بهمن ۹۶ باطل شد اما خللی در عزم مسئولان دانشگاه علوم پزشکی برای برگزاری آزمون مجدد وارد نشد تا باز هم تیر مخالفان قانون گرایی و ضابطه مندی به سنگ بخورد.

و بعد از این مخالفان در اقدامی ابتدائی برخی از نیروهای قراردادی حوزه ستادی دانشگاه را به بهانه عدم پرداخت حق سنوات سال قبل وادار به تجمع کردند تا به نوعی زهر چشمی بگیرند در حالی در تمامی دانشگاه‌ها حق سنوات پایان دوره خدمت پرداخت می‌شود.

قانون پرداخت سنوات کارگران در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی صرفا در شرایط استعفا، بازنشستگی، فوت، از کارافتادگی، انقضای مدت قرارداد وعدم تمدید ان، فسخ قرارداد مطابق متن، اخراج موجه پرداخت می‌شود.

علیرغم اینکه پرداخت سنوات سالیانه با نرخ سال جاری محاسبه می‌شود به ضرر کارگران بوده چرا که در زمان بازنشستگی با اخرین حکم بازنشستگی محاسبه و پرداخت خواهد شد و متاسفانه از حق و حقوق خود اگاهی کامل ندارند در حالی که این رویه در خصوص کارکنان رسمی و پیمانی نیز به همین شکل محاسبه و پرداخت خواهد شد.

بازنشستگان رسمی و پیمانی سال مانده مرخصی و پاداش ۳۰ ساله خود را دربافت ننمودند که قانونا واخلاقا پرداخت سنوات ۳۰ بازنشستگان در اولویت پرداخت قرار دارد.

به دلیل کسری اعتبار سنوات سالانه نیروهای قراردادی واحدهای تابعه (شبکه‌های بهداشت ودرمان ) در سال ۹۵ پرداخت نگردیده درحالیکه معترضین متقاضی دریافت سنوات سال ۹۶ خود هستند.

این افراد تمام مزابای سالهای خدمت خود بجز ۹۶را رانیز دریافت کرده‌اند و کارکنان قراردادی معترض حقوق ماهیانه خود را همزمان با نیروهای رسمی و پیمانی دریافت داشته و علاوه بران مرابای پرسنلی شامل اضافه کار،عیدی ،حق مسکن، خواروبار سال ۹۶ را دریافت داشته ومانده مرخصی سال ۹۶ نیز در حال پرداخت است.

مخالفان از طریق برخی رسانه‌‌ها اعم از خبری و فضای مجازی سعی در تخریب برخی مدیران دانشگاه از جمله رحیم استوار معاون توسعه مدیریت کردند تا به نوعی با یک تیر دو نشان بزنند هم کاری کنند که آزمون برگزار نشود و هم کسانی را که مسبب برگزاری آزمون بوده یکی پس از دیگری حذف کنند تا در روز روشن هزینه ضابطه گرایی خود را دهند تا درس عبرتی برای سایرین شود.

اما تمام این برنامه ریزی‌ها خللی در اراده مسئولان دانشگاه ایجاد نکرد و در حالی که خیلی‌ها خواهان لغو کامل برگزاری آزمون بودند ولی متولیان امر بر برگزاری آزمون و فراهم شدن زمینه‌ای برای یک رقابت سالم با هدف اجرای عدالت پافشاری کردند تا بنای سنگ درست ” ضابطه به جای رابطه” توسط علوم پزشکی گذاشته شود و حتی به دل و جان هزینه‌های این “گام به سوی عدالت و رضایت مردم” پرداخت کنند.

تیر مخالفان برگزاری آزمون نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی به هدف نخورد و بالاخره آزمون در روز ۲۱ اردیبشهت ماه با حضور بیش از ۳۰۰۰ هزار متقاضی در کمال آرامش و با رضایت کامل شرکت کنندگان برگزار شد تا درسی باشد برای کسانی که به اجرای عدالت می‌اندیشند تا با مقاومت و پافشاری به اجرای قانون، “کاسبان رابطه گرایی” را بر سر جای خود نشانده و اجازه عرض اندام ندهند.

به طور حتم مخالفان استخدام‌های شرکتی در دانشگاه علوم پزشکی بعد از قربانی شدن رحیم استوار به بهانه انتخاب جایگزین این معاون گچسارانی در یک حرکت انتحاری به سراغ حذف اورنگ ایلامی می‌رود.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. علی گفت:

  با سلام
  خدمت دوست عزیز نویسنده
  اولا دانشگاه علوم پزسکی بار اول نیست که امتحان برگزار میکنه چه برای نیروهای سرکتی چه نیروهای استخدامی و مسکلی که میش اومده بود ضلف خود مدیران بوده و عدم برنامه ریزی صحیح لطفا الکی موضوع را به کسی یا گروه خاص و دستهای پشت پرده ربط ندین(سوالات را به موقع تکثیر نکردن …..)
  دوما بیشتر این نیروهای شرکتی که میفرمایید در زمان مدیریت خود آقایون بکار گرفته شده اگه اطلاع ندارین برین یه سری به واحدهایی مثل گزینش دانشگاه بزنید ببینید نیروی شرکتی تو حساس ترین جای دانسگاه چکار میکنند
  یا میتونید آمار نیروهای شرکتی و لیست پرداختی قبل و بعد از مدیریت آقایون را باهم مقایسه کنید بعد به صحت مطلب خودتوت پی ببرید
  در ضمن این را هم بدونید که امتحان سوری بوده و قبول شدگان از قبل توسط نمایندگان مشخص بوده که بعد از اعلام نتیجه باز هم مشخص میشود

 2. عبادی فیروزاباد گفت:

  باسلام احترام ازاول قضیه ازمون درسته که دستهای پشت پرده بودومیخواستنددکتراورنگ ایلامی را بدنام. کنندولی به خواست خدا دکترایلامی باقدرت پشت این قضیه ماندوخواست ازمردم وجوانان استان که واقعا حقشون بوده وبا ازمون به کارگرفته شود وما با قدرت پشت دکترایلامی هستیم ومیمانیم وانشالا که با روحیه که ریس دانشگاه دارنددانشگاه را به جایی که حق مردم استان هست به جایگاه عالی میرسانندواما درخصوص اعتراض نویسنداغراق فرمودندوقضیه را سیاسی نمودندبنده یکی ازمعترضین هستم واین قضیه نه سیاسی بوده ونه دونبال حذف کسی هست فقط کارکنان قراردای درخصوص حق حقوق خودمعترض بودندونامه ای که کارکنان تهیه نمودندوجناب دکترایلامی عزیزدستورپرداخت نمودندوجناب علیرضا شکیبایی مسول بودجه دانشگاه مخالفت نمودندوبارها جهت پرداخت سنوات کارکنان خدمت ایشان رفتند وایشان فرمودندپرداخت نمیشه وذخیره بشه وکارکنان چون سابقه بیست سال به بالا دارندگفتندارزشی نداردبخاطراین قصیه اعتراض نمودندنه به دکتراستوارکاری داشتندولی چندروزقبلش چندنفرازکارکنان وارداطاق استوارشدندکهدکتراستوارفرمودندجلسه دارم وکارکنان را ازاطاق بیرون نمودنداصل قضیه وبنده حاضرم رودرو با این نگارندمطلب حرف بزنم وازجناب دکترایلامی تقدیروتشکرمیکنیم همیشه ایشان حمایت نمودندازکارکنان قراردای درودخدا بردکترایلامی باتشکر

 3. ناشناس گفت:

  دکتر ایلامی غیره بومی میباشد وباید برود

 4. اصلاح طلب گفت:

  این معاون گچسارانی نیست و ترک سمیرم است.
  این معاون عملکرد و سابقه خوبی از خود به جای نگذاشته و اخلاق سازمانی ندارد.
  این معاون حتی با دکتر ایلامی هم برخورد و رابطه خوبی ندارد.

 5. حق گفت:

  استراتزی نامبرده حاصل اتاق فکر استوار ودوستانش می باشدحذف استوار بمعنی اقتدار ایلامی می باشد درغیر اینصورت قدرت مافیایی استوار که تاکنون هفت مرتبه برکنار شده ولی ماندگار شده برقدرت ایلامی میچربد

 6. بازنشسته دانشگاه گفت:

  هرکس بدون کفایت بالا رود،
  بدون جنایت پایین نخواهد آمد…
  حضرت علی علیه السلام
  آیامعنی مدیریت دریافت اضافه برحقو ق خود وعدم پرداخت حقوق دیگران است؟ اگراینطور است پس درود براین مدیران وطرفدارانشان! ببینید حدود ۲۰۰ بازنشسته دانشگاه که ازسال۹۴ تاکنون برای دریافت پاداش پایان خدمت خود پشت درهای بسته رئیس دانشگاه ومدیر بودجه آن مانده‌اند چه می کشند آن وقت دم ازمدیریت بزنید. کدام یک ازمزایای مدیر بودجه دانشگاه عقب افتاده؟ حقوق، اضافه کار، پاداش، حق مدیریت مازاد برحکم، سایرمزایای جانبی؟! مگریکی ازوظایف مدیر بودجه پیش‌بینی مزایای بازنشستگان سال بعد دستگاه دربودجه سال آینده آن وپیگیری و وصول آن درسال بودجه نیست؟ پس این مدیر چکار کرده که چهارساله بازنشسته دانشگاه را دست بسر کرده؟ اگه خدارا می‌شناسید وبه عدالت آن ایمان دارید، اول مشکل این بازنشستگان را که یک عمرنوکری دولت‌ها رانموده اند وحالا محتاج وبدون سرمایه باهزارمشکل ریزو درشت شرمنده زن وفرزندان شان شده اند، حل کنید. ولله خوانین اگرظالمانه بهره مالکانه ازرعیت می‌گرفتند هم اینطورعمل نمی‌کردند، لااقل هوای منال بگیر ونوکران خودراداشتند! اونها را می‌گفتندمدیر فئودال ظالم، واینها رامیگویید مدیرلایق وعادل.

 7. ناشناس گفت:

  بدبختي اين استان اينه كه با اين همه نيروي تحصيل كرده و خانواده شهيد ميرن از سميرم مدير ميارن

 8. کریم گفت:

  ایلامی کارش تمومه اتفاقا دانشگاه را استوار میچرخونه

 9. کارمندعلوم پزشکی گفت:

  برادرکریم الان دیگه استوارنیست بعدا معلوم میشه یک مدیرجوان وبا شجاعت وهمت بلندجای استوارامده واینده نگری ایشان عالی هستندوبا همه عزیزان هم میتونه سازداشته باشه جناب دکترامین الله بابویی که معاونت اجتماعی دانشگاه. را به جایگاه اولی رسانددرکشورانشالا که درپست جدیدتلاش ایشان باعث رضایت کارکنان ومردم استان قرارگیرید

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس