تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 31606
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۹۶ - ۲۱:۰۸

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیویه و بویراحمد از ارتقاء بیمارستان شهدای گمنام یاسوج به ۹۶تخت در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش فصلی نو منطقه کهگیلویه و بویراحمد ، پیام اکبری در جمع خبرنگاران افزود: در زمینه درمان مستقیم مراکز سرپایی و بستری در سه شهرستان کهگیلویه، بویراحمد و گچساران فعالیت داریم که بر اساس سطح بندی […]

ارتقاء بیمارستان شهدای گمنام یاسوج به ۹۶تخت در آینده نزدیک

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیویه و بویراحمد از ارتقاء بیمارستان شهدای گمنام یاسوج به ۹۶تخت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش فصلی نو منطقه کهگیلویه و بویراحمد ، پیام اکبری در جمع خبرنگاران افزود: در زمینه درمان مستقیم مراکز سرپایی و بستری در سه شهرستان کهگیلویه، بویراحمد و گچساران فعالیت داریم که بر اساس سطح بندی خدمات قابل ارائه است.

وی بیان کرد: باید ۲۰هزار نفر بیمه شده در هر شهرستانی وجود داشته باشد تا بتوانیم یک درمانگاه ایجاد کنیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیویه و بویراحمد با اشاره به مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی در استان خاطرنشان کرد: یک بیمارستان و پلی کلینیک تخصصی در شهرستان بویراحمد، یک پلی کلینیک تخصصی در گچساران و یک درمانگاه در دهدشت به بیمه شدگان خدمات ارائه می دهند.

اکبری تصریح کرد: روازنه ۶۰۰۰نفر به مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی در سطح استان مراجعه می کنند. بیمارستان شهدای گمنام یاسوج روزانه ۱۵مورد پذیرش بستری دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت این بیمارستان طی دو سه سال اخیر به ۵۸ تخت ارتقاء یافت، ادامه داد: بیمارستان ناحیه ای حق یاسوج، مرکز استان است که در زمینه توسعه بیمارستان شهدای گمنام پیگیری هایی صورت گرفته و این بیمارستان در آینده نزدیک به ۹۶ تخت ارتقاء خواهد یافت.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیویه و بویراحمد عنوان کرد: طی یک سال گذشته در حوزه کلینیکی ۱۵درصد و در حوزه پاراکلینیکی استان ۱۰درصد رشد داشته ایم. طی این مدت اعمال جراحی در بیمارستان شهدای گمنام یاسوج ۲۰درصد افزایش پیدا کرد.

اکبری تاکید کرد: تعداد تختهای اورژانس بیمارستان شهدای گمنام از پنج تخت به ۱۰ تخت افزایش پیدا کرد و تعداد تختهای بیمارستانی از ۴۴ تخت به ۵۸ تخت رسیده است. ضریب اشغال تخت در بیمارستان شهدای گمنام یاسوج به علت اضافه شدن برخی بخش ها از ۶۴درصد به ۸۹درصد افزایش یافت.

وی گفت: طی یک سال گذشته ۵۷ مجوز جذب پزشک متخصص، عمومی و داروساز و ۵۵ نیرو در زمینه های مختلف اخذ کرده ایم.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیویه و بویراحمد افزود: در نیمه دوم سال ۹۵ درمانگاه اقماری بیمارستان شهدای گمنام یاسوج با امکانات و تجهیزات لازم ایجاد و راه اندازی شد. همچنین معادل چهار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی خریداری شده است.

اکبری بیان کرد: با اشاره به اینکه ۶۰درصد اعتبارات ریالی تامین اجتماعی استان در زمینه درمان است، گفت: با تمامی مراکز درمانی استان از جنله سرپایی، بستری، خصوصی و دولتی که حدود ۳۰۵مرکز می شود طرف قراداد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: طی یکسال گذشته در سطح استان ۷۲میلیارد تومان صرف خریده خدمت کرده ایم.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیویه و بویراحمد تصریح کرد: این استان صنعتی نیست بنابراین نیروی انسانی استان برای کار به استانهای همجواری می روند. به همین علت بخشی از بیمه شدگان ما در استان ساکن هستند و محل خدمت آنان در خارج از استان است که در استان خدمت می گیرند و این امر باعث ناهمگونی در زمینه فایده و هزینه شده است این در حالی است که ۴۳درصد از جمعیت استان بیمه شده تامین اجتماعی هستند که این میزان نسبت به میانگین کشوری­(۵۳درصد) پایین تر است.

اکبری ادامه داد: ۱۰۰درصد در برنامه های عملیاتی مدیریت درمان استان موفق عمل کرده ایم.

وی با اشاره به حذف دفترچه و جایگزین شدن نسخ الکترونیکی عنوان کرد: بیمه شدگان تامین اجتماعی می توانند با کد ملی و یا شماره بیمه در مراکز درمانی تامین اجتماعی می توانند بدون دفترچه تحت درمان قرار گیرند.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیویه و بویراحمد با اشاره به اجرای طرح ارتقاء هتلینگ در بیمارستان شهدای گمنام یاسوج اضافه کرد: بخش های بستری این بیمارستان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان تخریب و در حال بازسازی است

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
  1. مسعود گفت:

    سلام وخسته نباشید میگویم به مدیر پرتلاش و خستگی ناپذیر درمان تامین اجتماعی که با زحمات وپیگری دی کلینیک را تبدیل کردن به بیمارستان والان هم در حال افزایش و ارتقا تخت آن هستند ودارند از حقوق بیمه شدگان استان دفاع قاطعانه میکنند .انشالله عاقبت بخیر باشند

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس