تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 56348
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۹۷ - ۲۳:۵۸

مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: به سوادآموزان هشت مرکز یادگیری محلی در این استان آموزش های ترویج کشاورزی ارائه می شود.

آموزش اصول کشاورزی و مهارت های مربوطه در مراکز یادگیری محلی

هادی زارع پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس تفاهم نامه اداره کل آموزش و پرورش و سازمان جهاد کشاورزی آموزش اصول کشاورزی و مهارت های مربوطه در مراکز یادگیری محلی در بویراحمد، دهدشت، دنا، دیشموک، مرکز سیار زیلایی و زندان مرکزی یاسوج ارائه می شود.

وی افزود: این آموزش ها برای سوادآموزان دوره های سوادآموزی انتقال و تحکیم سواد همزمان با فعالیت سوادآموزی در طول دوره ارائه می شود.
زارع پور بیان کرد: بیش از ۲۳ اداره، نهاد و دستگاه اجرایی در امور فعالیت های سوادآموزی مشارکت دارند که تفاهم نامه همکاری ۶ دستگاه اجرایی در سال جاری تمدید شده است.
زارع پور بیان کرد: این آموزش ها با هدف بسترسازی برای انجام فعالیت های اقتصادی در حوزه اقتصاد مقاومتی ارائه می شود.
وی عنوان کرد: با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی در مراکز یادگیری محلی و براساس ساعات مشخص شده برای هر آموزش تخصصی آموزش مربوطه ارائه می شود.
مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در پایان دوره برای شرکت کنندگان موفق گواهینامه مربوط به آموزش صادر می شود.
وی بیان کرد: بی سوادان معرفی شده از سوی جهاد کشاورزی پس از تأئید سامانه سوادآموزی و ثبت نام زیر پوشش آموزش مهارت ها قرار می گیرند.
زارع پور ابراز داشت: ترویج کشت زعفران و پرورش قارچ در منطقه عشایری زیلایی از دستاوردهای عملی فعالیت مشترک جهاد کشاورزی وآموزش و پرورش در مراکز یادگیری محلی در سال جاری است.
تعهد سال جاری این استان در زمینه سوادآموزی افراد کم سواد و بی سواد چهار هزار و ۶۰۰ نفر بوده که توسط سازمان نهضت سوادآموزی کشور تعیین شده است.
این تعداد شامل ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در دوره سوادآموزی، یک هزار و ۱۰۰ نفر در دوره انتقال و یک هزار نفر نیز در دوره تحکیم است.
۳۴ هزار و ۱۰۶ نفر در کهگیلویه و بویراحمد بین سنین ۱۰ تا ۴۹ سال به عنوان جمعیت بی سواد شناسایی شده که از این تعداد ۹ هزار و ۲۰۵ نفر مرد و مابقی نیز زن هستند.
نرخ باسوادی در کهگیلویه و بویراحمد بین جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۲.۷ درصد است.
شهرستان گچساران با ۹۶.۶ درصد و شهرستان کهگیلویه نیز با ۸۸.۲ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان باسوادی در کهگیلویه و بویراحمد را به خود اختصاص داده اند.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس