تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 55984
تعداد نظرات: ۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۹۷ - ۰۴:۰۹

امینی با بیان اینکه در سال جاری ۶۲ درصد فوتی ها در شهرستانهای بویراحمد و دنا بوده است، گفت: آمار مراجعه به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان در حوادث رانندگی، شهرستانهای بویراحمد و دنا ۱۱۳ مورد، در شهرستان گچساران ۴۰مورد، در شهرستان کهگیلویه ۲۶ مورد و در شهرستان بهمئی چهار مورد بوده است.

آمار فوتی های استان کهگیلویه و بویراحمد ۹/۲ افزایش داشته است

فصلی نو – مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آمار ۱۸۳ نفر در سال گذشته در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند که در مقایسه با سال ۹۵ افزایش ۹.۲ درصدی داشته است.

به گزارش فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد، کامروز امینی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سال ۹۵ نیز ۱۶۸ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه بالاترین آمار نحوه فوت در مرگ های غیر طبیعی، فوت در اثر تصادفات رانندگی است، گفت: در سال جاری ۱۸۳ نفر در استان در اثر تصادف جان خود را از دست داده اند.

 • امینی با بیان اینکه در سال جاری ۶۲ درصد فوتی ها در شهرستانهای بویراحمد و دنا بوده است، گفت: آمار مراجعه به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان در حوادث رانندگی، شهرستانهای بویراحمد و دنا ۱۱۳ مورد، در شهرستان گچساران ۴۰مورد، در شهرستان کهگیلویه ۲۶ مورد و در شهرستان بهمئی چهار مورد بوده است.
 • مدیر کل پزشکی قانونی استان ۷۰ درصد فوتی های تصادف در استان را در مسیر های برون شهری عنوان کرد.

امینی اظهار داشت: ۱۲۹ مورد از تصادفات برون شهری، ۳۱ مورد از تصادفات درون شهری و ۲۳ مورد نیز در جاده های روستایی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه ۵۸ درصد متوفیان نیز مجرد بوده اند، تصریح کرد: از این تعداد ۵۰نفر زن و ۱۳۳ نفر مرد بوده اند که ۱۰۷ نفر آنها مجرد و ۷۶ نفر نیز متاهل بوده اند.

امینی بیشترین آمار ثبت فوتی ها را در ماه آبان عنوان کرد و گفت: فروردین، شهریور و مهر نیز از ماههای پرحادثه بوده اند.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. شهبازی گفت:

  جناب آقای الهی زادل با سلام با توجه به قطعیت خبر زیر برای انتشار خدمتتان ارسال کردم
  ایلامی در آستانه رفتن/ کوتاه ترین عمر مدیریتی استان رقم می خورد

  دکتر اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در آستانه تغییر قرار گرفته است تا کوتاه ترین عمر مدیریتی استان کهگیلویه و بویراحمد رقم بخورد.

  عملکرد بسیار ضعیف اورنگ ایلامی در مدت مدیریتش، به حاشیه بردن سلامت مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، نارضایتی گسترده اساتید دانشگاه به ویژه اساتید با سابقه، حاشیه سازی در مساله جذب نیروهای شرکتی و تغییر کنتراتی مدیریت ها و معاونت های دانشگاه بدون هماهنگی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مسئولان ارشد استانی و وزارت بهداشت را بر آن داشت که خیلی زود استارت تغییر اورنگ ایلامی را بزنند.

  شنیده ها حاکی از آن است که جانشینان اورنگ ایلامی مشخص شده و برای مصاحبه و انجام امور اداری به وزارت بهداشت معرفی شده اند تا از میان چند گزینه بومی و غیر بومی معرفی شده یک نفر به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شود.

  به گفته منابع آگاه فشار های رسانه ای و خطر کوچ دسته جمعی اساتید متخصص از دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به سایر استان ها، استاندار این استان را بر آن داشت که برای این دانشگاه نسخه ای بپیچد و اصرار ایلامی بر حواشی و عدم توان وی در مدیریت بر مهمترین نهاد سلامت استان، سبب شد که این نسخه تغییر وی باشد.

  از زمستان سال گذشته تاکنون دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد دچار حواشی بسیاری شده است، این حواشی در تغییر اتوبوسی معاونان دانشگاه و خارج شدن سکان مدیریت از دستان ایلامی به اوج خود رسیده است. منابع آگاه می گویند که در این مدت همین مساله حاشیه سازی برای سلامت مردم محل مناقشه استاندار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز بوده است که در نهایت مدیر ارشد استان و ایضا وزارت بهداشت را به این نتیجه رسانده که اگر کنترل دانشگاه علوم پزشکی استان را فورا به دست نگیرند سلامت مردم با مخاطرات جدی در آینده ای نه چندان دور روبرو خواهد شد.

  براساس گفته منابع نزدیک به مدیران ارشد، جانشینان رئیس فعلی دانشگاه، یکی پس از دیگری کت و شلوار پوشیده برای مصاحبه راهی تهران می شوند و این نوید بخش آن است که تغییر اورنگ ایلامی بسیار زودتر از آنچه پیش بینی می شد اتفاق می افتد.

 2. شهبازی گفت:

  آقای الهی زاده این مطلب کامنت نبود یادداشت بود شما تو کامنت ها زدینش

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس